Darıdere Milli Parkı

Darıdere Milli Parkı

Edremit Körfezi’nin en ilgi çekici yerlerinden birisi olan Darıdere Milli Parkı, ziyaretçilere oldukça güzel anlar yaşatıyor. Hem doğal güzellikler, hem yeşillikler içinde huzur burada tadılırken, çeşitli etkinlikler ile de söz konusu alanda muhteşem bir tatil geçirilebiliyor. Bunun için tatil planlarını yaparken Darıdere Milli Parkı civarındaki konaklama imkanlarına göz atmak yeterli…

Doğayla İç İçe Bir Tatil

Yaz aylarının sıcak ve boğucu havasından ziyade daha ferah, daha rahat hissedebileceğiniz iklimlerde zaman geçirmek isterseniz Edremit Körfezi’ni tercih edebilirsiniz. İşte burada da hem kaliteli bir konaklama imkanından yararlanmak, hem de birbirinden güzel etkinliklerde yer almanız mümkün olacaktır. Hele ki Darıdere Milli Parkı’na ziyaret gerçekleştirdiğinizde tatilinizin aslında ne kadar da güzel geçeceğinizi hissedebilirsiniz.

Akarsular, Ormanlar, Meyveler

Milli parkın korunuyor olmasından dolayı doğanın en güzel unsurları burada sizleri karşılayacaktır. Dalından koparıp yenebilecek mevsim meyveleri ile organik şekilde beslenmeniz mümkün olurken, ağaçların altında bol oksijenli havayı teneffüs etmeniz de hayli güzel hissettirecektir. Akarsuların serinliği ile daha farklı bir duygunun tadına bakabilecek iken, ormanların içinde yürüyüşler düzenleyerek bölgeye olan hayranlığınızı da perçinleyebilirsiniz.

Sadece yaz aylarında değil, hafta sonu tatillerinde de bütün bu imkanlardan istifade edebilirsiniz. Gerek temiz hava, gerek dinlenme ve eğlenme olanakları, gerek ise sene boyunca biriken yoğun stresin huzur içinde atılması Darıdere Milli Parkı’nda mümkün olur.

Kaliteli Konaklama Seçenekleri

Milli parkı ziyaret etmeden önce huzurlu, konforlu ve uygun fiyatlı bir konaklama tesisi de ayarlanması gereklidir. Buna göre tatile yön verilebilirken, kaliteli bir tesiste doyasıya kalınabilir ve yemek ihtiyaçları da yine buralardan tedarik edilebilir. Güzel ve huzurlu bir tatil için şimdi siz de Edremit Körfezi’ne gelebilir, milli parklar başta olmak üzere Kazdağları’nı da ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler
    Popüler Yazılar
    Darıdere Milli Parkı
    Güncel Yazılar
    Darıdere Milli Parkı