Kazdağları Gezileri

Kazdağları gezileri, Altınoluk gezileri için en öncelikli olan turlardır. Altınoluk turları genellikle Kazdağları turları ile başlar.

Kazdağları Gezileri

Tatil için Edremit’in Altınoluk beldesini tercih eden ve Kervan Tatil Köyü bünyesinde konaklayan yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler, farklı aktiviteler ile günlerini daha güzel geçirmenin hesaplarını yapabilirler. Özellikle de yaz aylarının güzel havasından yararlanmak isteyen misafirlerimiz Kazdağları’nı görmeden evlerine dönmek istemiyorlar.

Misafirlerimizin çevredeki doğal güzellikleri yakından görmek ve tarihi yerlere de ziyarette bulunmak istemeleri son derece normaldir. Çünkü, muhteşem bir doğa içerisinde yer alıyoruz. Bu anlamda gezilerin nerelere yapılması gerektiği de ön plana çıkıyor ve Altınoluk Kervan Otel olarak misafirlerimizi en iyi şekilde gezdirmeye .

Tarih boyunca çok kıymetli bir figür olarak bilinen Kazdağları, mitolojideki İda Dağı olarak öne çıkar. Kervan Tatil Köyü ise Kazdağları’na oldukça yakındır. Tatil köyünden bu dağlara doğru doğa yürüyüşleri tertip edilmekte ve gruplar halinde dağlarda gezinti yapılabilmektedir. Biz yolun altında yani deniz kıyısındayız. Yolun üst kısmı ise Kazdağları oluyor.

Dünyanın en temiz havalarından birinin yer aldığı Kazdağları’nda, oksijen yoğunluğu bir hayli fazladır. Bundan dolayı da doğa severler için bu coğrafya çok ilgi çekici olarak bulunur. Sadece oksijeni bol ve temiz bir hava olmasından dolayı değil, aynı zamanda da dağın eteklerinde ve üst kısımlarında yeşilin farklı tonlarını görebilmek mümkün olduğu için de burası bir hayli gözdedir.

Kervan Tatil Köyü – Kazdağları Doğa Gezileri

Tarihi İda Dağı olarak bilinen Kazdağları, özellikle de solunum sistemi rahatsızlıkları bulunan kişiler için uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Çünkü bu dağların nefesi açması, oksijen kaynağı olması gibi özellikleri hastaların tedavilerine yardımcıdır. Dağ yolunda çeşitli su birikintileri, şelale ve diğer doğal figürler ile karşılaşmak da mümkündür. İnsanın içini açan, huzurlu bir tatili baştan tanımlayan Kazdağları gezilerine Kervan Tatil Köyü’nden yola çıkarak katılmak oldukça hoş bir aktivite olacaktır.

Dileyen herkesin doğal güzellikler içinde ve grup arkadaşları ile beraber harika anlar yaşaması bu geziler ile mümkündür. Sabah uyanıp deniz kokusunu duymak, ardından da organik besinlerle dolu bir kahvaltı yaparak sabah yürüyüşlerine başlamak, en nihayetinde de Kazdağları’na giderek çok farklı duyguları tatmak size de iyi gelecektir.

Muhteşem bir tatil, otantik etkileri bol aktiviteler ve huzur için şimdi siz de Kervan Tatil Köyü’nde yer alabilirsiniz. Bu tesislerin kullanışlı yapısı ve tesisin konumu sizin için büyük bir şans olacaktır.

Kategoriler
    Popüler Yazılar
    Darıdere Milli Parkı
    Güncel Yazılar
    Darıdere Milli Parkı